Aktualności

Działania NURD - podsumowanie

Data publikacji 16.04.2019

Wczoraj na terenie na terenie naszego miasta i powiatu ostrołęccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania, w których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym.

W ramach działań policjanci kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez niechronionych uczestników, jak i kierowców.

Podczas działań policjanci ujawnili 5 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Odnotowano także 2 rowerzystów, którzy przejeżdżali po przejściu dla pieszych.

Rowerzyści, którzy postępują w ten sposób nie zdają sobie sprawy, że nie dają szans na zauważenie ich i zatrzymanie kierowcom aut i sami siebie pozbawiają bezpieczeństwa. Przed przejściem dla pieszych należy za każdym razem zejść z roweru i go przeprowadzić.   

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Dalsze działania już wkrótce.

asp. Tomasz Zerański

 

 

 

Powrót na górę strony