Aktualności

Chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo - Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 11.04.2019

Ostrołęccy policjanci niemal codziennie otrzymują nowe zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania nowego narzędzia jakim jest KMZB do chwili obecnej funkcjonariusze z Ostrołęki otrzymali 2250 zgłoszeń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu. Każde zgłoszenie napływające od Państwa jest przez nas wnikliwie sprawdzane, a we wskazanych miejscach pojawiają się funkcjonariusze.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Jest to innowacyjne narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa.

 Od początku funkcjonowania ,, Mapy” do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa 2250 zgłoszeń, które dotyczyły różnego rodzaju zagrożeń. Najwięcej zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Dziękujemy Państwu za wszystkie otrzymane sygnały.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową Policji, gdzie znajdują się linki przekierowujące bezpośrednio do strony Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po dodaniu zgłoszenia we wskazane miejsce jadą ostrołęccy policjanci i weryfikują dane zgłoszenia. Jeśli się potwierdzi wtedy w te miejsce kierowana jest większa liczba policjantów.

 

 

 

. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony