Aktualności

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - podsumowanie

Data publikacji 04.01.2017

Wczoraj na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania, w których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Celem akcji przeprowadzanej systematycznie przez funkcjonariuszy, jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków.

Podczas działań policjanci ujawnili 60 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami,  oraz 16 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Ujawniono 5 kierujących, którzy w sposób nieprawidłowy poruszali się w rejonie przejść dla pieszych.

Jeśli chodzi o pieszych, to w 13 przypadkach przechodzili w miejscach niedozwolonych, a w 3 nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

Nadal apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o trzeźwość, rozsądek i używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo.

Elementy odblaskowe potrafią uratować nam życie, dlatego używajmy ich nawet w obszarze zabudowanym. Przekażmy także takie elementy naszym bliskim.


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony