Aktualności

„Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” – działania profilaktyczne!

Data publikacji 01.03.2019

Policyjni profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, ratownicy medyczni z ostrołęckiego oddziału Grupy Ratowniczej „Nadzieja” w Łomży oraz lider ostrołęckich seniorów – Pani Marianna Daniela Bezpalko przeprowadzili w tym tygodniu działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo seniorów w ramach projektu „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”.

Projekt „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”, współfinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego, ma na celu poprawę szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych, w tym bezpieczeństwa finansowego, a także aktywizację osób starszych poprzez bezpośrednie zaangażowanie do udziału w organizacji inicjatywy i zacieśnienie współpracy między przedstawicielami Policji a liderami seniorów - wytypowanymi ze społeczności lokalnej.

W ramach tych działań, w dniach 25 lutego i 1 marca 2019 roku, seniorzy z terenu Ostrołęki i gminy Olszewo-Borki, w Dziennym Domu Seniora „Senior +” w Ostrołęce i Olszewo-Borkach, uzyskali od policyjnych profilaktyków informację na temat projektu, zagrożeń związanych z korzystaniem z bankomatów , bankowości internetowej i użytkowaniem kart płatniczych.

Zapoznali się ponadto z zagadnieniami dotyczącymi autentyczności banknotów i monet, oszustw i innych przestępstw dokonywanych na seniorach oraz sposobami uniknięcia niebezpiecznych sytuacji, a także kwestii bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, bezpieczeństwa danych osobowych oraz nośników danych.

Seniorzy przypomnieli sobie w teorii i praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia w tym zakresie – zarówno praktyczne, jak też teoretyczne przeprowadzili ratownicy medyczni: Magdalena Podsiad i Kierownik Oddziału Grupy Ratowniczej „Nadzieja” Ostrołęka – Mariusz Zera.

 

 asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Pliki do pobrania

  • 77.89 KB
  • 77.44 KB
  • 49.57 KB
  • 48.45 KB
  • 39.13 KB
Powrót na górę strony