Aktualności

Ostrołęccy policjanci poszukują właściciela odzyskanych elektronarzędzi

Data publikacji 26.02.2019

W minionym tygodniu, policjanci z Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali mężczyznę, przy którym ujawnili elektronarzędzia o znacznej wartości, które prawdopodobnie pochodzą z kradzieży. Poszukujemy ich właściciela.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z prawdopodobną kradzieżą elektronarzędzi, do której mogło dojść w ostatnich tygodniach na terenie Ostrołęki. 57-letni mężczyzna zatrzymany w ubiegłym tygodniu, w jednym z pustostanów w Ostrołęce, nie potrafił wyjaśnić, jak wszedł w posiadanie elektronarzędzi i twierdził, że nie należą do niego. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że pochodzą one z kradzieży, gdyż mężczyzna był już zatrzymywany w podobnych sprawach przez ostrołęcką Policję.

Zabezpieczone elektronarzędzia to: wiertarki udarowe, szlifierka kątowa, szlifierka oscylacyjna, mini kompresor, miernik prądu, elektro-kabel, przedłużacze, wiertła, klucz.

Właściciel tych przedmiotów, wraz z kartami gwarancyjnymi bądź inną dokumentacją wskazującą na prawo własności lub dokładnym ich opisem, proszony jest o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w godzinach 7.30 – 15.30 pod nr telefonu (029) 760-15-20 lub całodobowo – z Oficerem Dyżurnym pod nr 997 bądź (029) 760-14-25.

Na terenie Ostrołęki doszło również do dwóch zdarzeń, do których poszukujemy świadków:

1.W dniu 9 lutego 2019 roku, w godzinach 16.00 – 17.00, w Ostrołęce, na terenie ogródków działkowych „Czeczotka”, nieznany sprawca dokonał kradzieży królicy maści czarno-białej, około 10 kg ziarna zboża i owsa, obroży dla psa typu „kolczatka”, kagańca, smyczy koloru niebieskiego, 3 parasolek i 5 szklanek;

2.W dniu 12 lutego 2019 roku, około godziny12.00, w Ostrołęce przy ul. Kilińskiego 37, nieznany sprawca dokonał umyślnego uszkodzenia dwóch opon w zaparkowanym samochodzie osobowym marki Ford Fusion o początkowych nr rej. „WO…”

3.W dniach 17 – 18 lutego 2019 roku, w godzinach 21.00 – 7.00, w Ostrołęce przy ul. 11 Listopada 4 doszło do uszkodzenia roweru typu damka koloru niebieskiego przez nieznanego sprawcę. Rower był przypięty do stojaka stalową linką;

4.W dniu 19 lutego 2019 roku, w godzinach 4.40 – 20.15, w Ostrołęce przy ul. Żeromskiego, w rejonie parkingu samochodowego przy dworcu PKP, nieznany sprawca dokonał kradzieży szkła lampy samochodowej oraz 8 śrub mocujących z samochodu osobowego marki Polonez o początkowych nr rej. „WGM…”

5. W dniach 17 - 19 lutego 2019 roku, w msc. Czarnowiec gmina Rzekuń, nieznany sprawca dokonał kradzieży z terenu działki budowlanej 100 sztuk drzewek ozdobnych - "Tuje" o łącznej wartości 900 złotych.

 

Osoby mające jakąkolwiek wiedzę na temat wymienionych zdarzeń, proszone są o kontakt z Oficerem Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego za udzieloną dotychczas pomoc w ustalaniu sprawców zdarzeń na naszym terenie.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony