Aktualności

,, Zero tolerancji” dla brawury na drodze – kolejne zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 29.12.2016

Niedługo trzeba było czekać na kolejnego kierowcę, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Kierowca naszego powiatu Nowy Rok przywita bez blankietu prawa jazdy. Informujemy po raz kolejny, że w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu będziemy stosować zasadę ,,zero tolerancji” dla osób, którzy w sposób lekceważący podchodzą do obowiązujących przepisów.

Dziś w miejscowości Zamość gm. Troszyn funkcjonariusze ostrołęckiej ,,drogówki” kontrolowali prędkość w obszarze zabudowanym.

Około południa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą 37 – letniego mieszkańca naszego powiatu, który w obszarze zabudowanym jechał 106 km/h.

We  rejonie objetych pomiarem prędkości  znajdują się dwa przejścia dla pieszych, na których dochodziło do poważnych w skutkach wypadków drogowych, niestety także śmiertelnych .

Mężczyźnie zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy, otrzymał również mandat, a do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki dla innych zupełnie  niewinnych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, którzy będą o tym zapominali nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony