Aktualności

Próba oszustwa metodą "na policjanta CBŚ" w Ostrołęce!

Data publikacji 25.02.2019

Dzięki czujności pracownika jednego z ostrołęckich banków udało się w miniony piątek udaremnić oszustwo metodą "na policjanta CBŚ". Mieszkanka "naszego" miasta zamierzała wypłacić wszystkie swoje oszczędności i przekazać oszustom podającym się za policjantów.

Do tej sytuacji doszło, w miniony piątek, około południa, w Ostrołęce. Mieszkanka "naszego" miasta odebrała telefon i usłyszała, że rozmawia z policjantem CBŚ. W rzeczywistości był to przestępca czyhający na jej oszczędności. Fałszywy policjant poinformował, że konto bankowe ostrołęczanki jest zagrożone, dlatego wymagana jest wypłata wszystkich pieniędzy z tego konta i przekazanie ich Policji.

Ostrołęczanka nawet nie podejrzewała, że rozmawia z oszustem, dlatego udała się do placówki banku, aby wykonać polecenia przekazane jej przez oszusta.

Czujność pracownika obsługi klienta w placówce bankowej sprawiła, że kobieta zastanowiła się nad tą sytuacją. Panie poinformowały prawdziwą - ostrołęcką Policję i razem czekały na przyjazd patrolu do banku.

Nasi policjanci wykonują obecnie czynności w tej sprawie, aby oszust za swoje zachowanie odpowiedział przed sądem.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego o rozwagę. Nie dajmy się "wkręcić" w rozmowę z fałszywym policjantem.

PAMIĘTAJMY!!! POLICJA NIGDY NIE PROSI O PRZEKAZANIE PIENIĘDZY ANI PRZELEWANIE ICH NA WSKAZANE KONTO! INFORMUJMY O PRÓBACH TAKICH OSZUSTW OSTROŁĘCKĄ POLICJĘ!

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony