Aktualności

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego pomogli mieszkańcowi „naszego” miasta

Data publikacji 14.02.2019

Wczorajszego popołudnia, ostrołęccy policjanci, podczas patrolowania ul. Fieldorfa „Nila” w Ostrołęce, zauważyli 35-letniego mężczyznę, który znajdował się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu. Niezwłocznie udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie ratunkowe. Dzisiaj mężczyzna spotkał się z nimi i podziękował za udzieloną pomoc.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego najczęściej kojarzeni są z mandatami, które nakładają na sprawców szczególnie uciążliwych wykroczeń drogowych. Zapominamy o innym „obliczu” ich służby. Nie mowa tu o pouczeniach, a o sytuacjach, w których jako pierwsi pojawiają się na miejscu zdarzenia i udzielają pomocy osobom poszkodowanym.

Tak też było w środowe popołudnie, kiedy to po godzinie 13.00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce patrolowali rejon ulicy Fieldorfa „Nila”. Zauważyli oni mężczyznę, który wywrócił się przy ogrodzeniu oddzielającym przeciwne pasy ruchu tej drogi, więc bez wahania ruszyli mu z pomocą.

Już w pierwszym kontakcie z mężczyzną widać było, że nie jest on świadom tego, co się z nim dzieje. Nie można było z nim nawiązać rozmowy, jak również nie odpowiadał na pytania. Nie mógł też wstać ani utrzymać równowagi.

Policjanci zabrali mężczyznę w bezpieczne miejsce i wezwali pogotowie ratunkowe, którego załoga udzieliła mężczyźnie niezbędnej pomocy.

Jak się okazało, mężczyzna był trzeźwy. Szedł chodnikiem wzdłuż ulicy Fieldorfa „Nila”, kiedy to (z uwagi na swój stan zdrowia) zaczął tracić świadomość i równowagę. Doprowadziło to do sytuacji, że odbił się on od jednego z zaparkowanych pojazdów, wpadł na jezdnię i uderzył w ogrodzenie oddzielające pasy ruchu przy ul. Fieldorfa „Nila”, po czym wywrócił się na ziemię.

Można mówić o dużym szczęściu, gdyż mężczyzna nie odniósł w tej sytuacji poważniejszych obrażeń.

Dzisiaj, z własnej inicjatywy, pojawił się w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, gdzie spotkał się z policjantami i podziękował za okazaną pomoc.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony