Aktualności

Wzmożone kontrole policyjne w ramach dzialań ,,Trzeźwość w przewozie osób"

Data publikacji 22.11.2016

Dziś policjanci ruchu drogowego z ostrołęckiej komendy prowadzą na drogach naszego miasta i powiatu działania ,,Trzeźwość w przewozie osób”. Działania mają na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów komunikacji publicznej, taksówek, transportu prywatnego osób, a także nauki jazdy.

W czasie akcji policjanci szczególną uwagę zwracają na trzeźwość kierowców autobusów, busów, taksówek, prędkość z jaką poruszają się prowadzonymi przez siebie pojazdami oraz ilość pasażerów w tych pojazdach i sposób ich przewożenia.


Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem. Policjanci pełniący służbę na drogach powiatu, zwracają również uwagę na sposób przewożenia pasażerów przez kierujących pojazdami.

 

Ważne jest aby kierowcy używali fotelików bezpieczeństwa lub podwyższeń przy przewozie najmłodszych, pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewozili nie więcej pasażerów, niż jest miejsc wpisanych w dowód rejestracyjny pojazdu.

 

 

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzimy, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Kierowcy pod wpływem alkoholu stanowią  śmiertelne zagrożenie na drogach. Reagujmy w każdym przypadku kiedy jesteśmy świadkami tego rodzaju sytuacji.

 

 
 

 
Powrót na górę strony