Aktualności

Kolejne zatrzymane prawo jazdy za prędkość – efektem nie stosowania się do obowiązujących od maja ubiegłego roku przepisów

Data publikacji 28.12.2016

105 km/h – z taką prędkością poruszała się mieszkanka sąsiedniego województwa w obszarze zabudowanym, straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących przepisów w obszarze zabudowanym, jak również poza nim. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników dróg, a także szanujmy często tak ciężko ,,zdobyty’’ blankiet prawa jazdy.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym dla mundurowych jest kwestią priorytetową. Ostrołęccy funkcjonariusze cyklicznie prowadzą działania mające na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych, udaremnienie jazdy kierowcom znajdującym się pod wpływem alkoholu, lub też ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych.

Nie inaczej jest z kierującymi, którzy w sposób wręcz lekceważący podchodzą do obowiązujących przepisów. Tacy kierowcy nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki dla innych zupełnie  niewinnych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj jeden z patroli ostrołęckiej ,,drogówki” na terenie gm. Olszewo- Borki dokonywał pomiaru prędkości kierujących, którzy w sposób rażący przekraczają dozwoloną prędkość. Około godziny 13:00 zatrzymali do kontroli osobowe audi, które w obszarze zabudowanym podwoiło dozwoloną dopuszczalną prędkość. Za jego kierownicą siedziała mieszkanka województwa warmińsko mazurskiego w wieku około 30 – lat, która jechała 105km/h przy ograniczeniu do 50km/h, zostały jej zatrzymane uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami wprowadzonymi 18 maja ubiegłego roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy, dlatego stosujmy się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony