Aktualności

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” w Ostrołęce i powiecie

Data publikacji 31.01.2019

„Dzień Bezpiecznego Internetu” obchodzony jest w Polsce od 2005 roku. Organizatorem tego wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), w skład którego wchodzi Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Partnerami wydarzenia są: Fundacja Orange, Facebook Polska i Google Polska. W tym roku odbędzie się ono 5 lutego.

Ostrołęccy policjanci zachęcają do włączania się w obchody „Dnia Bezpiecznego Internetu”, którego głównym celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, a także dążenie do tego, aby rodzice, nauczyciele i wychowawcy byli zaznajomieni z problematyką bezpieczeństwa online. Wydarzenie ma na celu promowanie pozytywnego wykorzystywania Internetu.

 

Współdziałanie instytucji, grup społecznych i rodzin w sferze bezpieczeństwa cyfrowego, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak też krajowym czy też lokalnym jest niezwykle ważne. Siła tego współdziałania i oddziaływania na dzieci i młodzież jest uzależniona od „naszego” zaangażowania przy promowaniu pozytywnego korzystania z Internetu, tolerancji i wzajemnego zrozumienia.

 

W ramach „Dnia Bezpiecznego Internetu”, można zgłosić zamiar organizacji lokalnych działań. Przydatne w tym zakresie mogą być materiały edukacyjne i promocyjne przygotowane specjalnie na tę okazję, a także elektroniczne zaświadczenie potwierdzające partycypację w przedsięwzięciu.

 

Istnieje możliwość udziału w konkursie na najciekawszą inicjatywę, po zarejestrowaniu jej poprzez elektroniczny formularz na stronie https://www.saferinternet.pl/dbi/zglos-inicjatywe-dbi.html.

Warunkiem wzięcia w nim udziału jest  zarejestrowanie inicjatywy poprzez elektroniczny formularz do końca lutego 2019 r., a następnie do końca marca 2019 r. przesłanie sprawozdania ze zorganizowanej akcji. Do wygrania atrakcyjne nagrody przekazane przez Fundację Orange oraz Multimedia w Szkole. Formularz na sprawozdania będzie udostępniony w późniejszym terminie na stronie https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html.

Na stronie tej znajduje się regulamin konkursu.

 

 

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony