Aktualności

Policyjne działania „Bezpieczne Ferie 2019” w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim

Data publikacji 23.01.2019

Zbliżają się ferie zimowe – czas wypoczynku dzieci i młodzieży po zakończeniu pierwszej połowy roku szkolnego. Jest to czas wykorzystywany również przez rodziców, którzy chętnie korzystają w tym czasie z urlopów, aby móc rodzinnie spędzić wolny czas. Niezwykle ważne jest to, by wypoczynek ten był bezpieczny – w szerokim tego słowa znaczeniu.

Ostrołęccy policjanci dość mocno przygotowują się do zbliżających się ferii zimowych. W tym zakresie podejmują działania prewencyjno-kontrolne pn. „Bezpieczne ferie 2019”, które rozpoczną się 28 stycznia a zakończą się 10 lutego 2019 roku. W działania te zaangażowani zostaną policjanci pionu prewencji i ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Komisariatu Policji w Myszyńcu i Posterunków Policji usytuowanych na terenie powiatu ostrołęckiego.

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zimowy wypoczynek jest ściśle związany ze wzmożonym ruchem pojazdów na drogach. Dlatego wspólnie z całą mazowiecką „drogówką” prowadzimy działania informacyjno-edukacyjne pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” oraz „Bezpieczny PAS(ażer)”.

Funkcjonariusze ostrołęckiej Komendy Policji, w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, jak również za pośrednictwem strony internetowej, „Facebooka” i lokalnych mediów, przypominają o zagrożeniach związanych z przemieszczaniem się po naszych drogach, informują o zdarzeniach drogowych i związanych z nimi utrudnieniami w ruchu drogowym, a także miejscach, gdzie możliwe jest przeprowadzenie kontroli autokaru wyruszającego do miejsca zbiorowego wypoczynku.

 

Zwracamy uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa przed wyjazdem i w czasie podróży. Przede wszystkim niedopuszczalne jest bagatelizowanie stanu technicznego naszego pojazdu. Bieżące usuwanie usterek i właściwe przygotowanie samochodu do podróży jest gwarantem bezpieczeństwa kierującego i pasażerów, lecz również innych uczestników ruchu drogowego.

Ważnym aspektem jest również właściwe zachowanie na drodze, a przede wszystkim dostosowywanie prędkości do panujących warunków, które są często zmienne i potrafią zaskoczyć. Należy bezwzględnie stosować się do znaków i sygnałów drogowych oraz przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Pliki do pobrania

  • 33.72 KB
Powrót na górę strony