Aktualności

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW U OSTROŁĘCKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 08.01.2019

Dziś Komendę Miejską Policji w Ostrołęce odwiedziły 5-ciolatki wraz z opiekunami z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Ostrołęce. Dzięki tej wizycie, dzieciaki miały możliwość bezpośredniej rozmowy z Oficerem Dyżurnym KMP w Ostrołęce i policjantami innych pionów, zwiedzenia niektórych pomieszczeń ostrołęckiej Komendy Policji, obejrzenia radiowozu, a także filmów przedstawiających służbę w Policji.

Wizyta przedszkolaków czy też uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w siedzibie ostrołęckiej Policji to jeden z elementów działań informacyjno-edukacyjnych przeprowadzanych przez policjantów zajmujących się szeroko pojętą profilaktyką.

Odwiedzający Komendę Miejską Policji w Ostrołęce dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat służby w Policji, lecz nie tylko. Ważnym aspektem takich spotkań jest profilaktyka w zakresie różnego rodzaju zagrożeń bezpieczeństwa mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Dzieciaki, które dzisiaj miały możliwość zwiedzania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, spotkały się z Oficerem Dyżurnym, dzielnicowymi, policjantami pionu dochodzeniowo-śledczego, policyjnymi technikami oraz profilaktykami.

Na przedszkolaków czekały filmy na temat służby w Policji, odblaski służące bezpieczeństwu „niechronionych uczestników ruchu drogowego” oraz zajęcia z policyjnymi technikami, którzy pokazali, jak zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia.

„Spacer” po niektórych wydziałach, jak również prelekcja na temat służby w Policji i szeroko pojętego bezpieczeństwa stanowią nieocenioną wartość w procesie edukacyjnym.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony