Aktualności

Przekroczył dozwolona prędkość – stracił prawo jazdy. Apelujemy o rozsądek za kierownicą.

Data publikacji 22.12.2016

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy kolejny kierowca, który w terenie zabudowanym jechał ponad 100km/h. Informujemy, że dla osób, którzy w sposób lekceważący będą podchodzili do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i będą popełniali rażące wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu nie będzie taryfy ulgowej. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Szanujmy życie nasze oraz innych uczestników dróg - stosujmy się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Dziś o godzinie 10:00 funkcjonariusze z  ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego w Młynarzach zatrzymali w obszarze zabudowanym bmw x6, który na ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał ponad dwukrotnie szybciej.

Zarejestrowana prędkość bmw  to 113 km/h. Kierującym okazał się około 50 – letni mieszkaniec województwa warmińsko - mazurskiego. Mężczyźnie zgodnie przepisami zostało zatrzymane prawo jazdy, otrzymał również mandat w wysokości 400 złotych, a 10 punktów karnych zasiliło jego konto. 

Zanim zdecydujemy się na podwojenie prędkości w obszarze zabudowanym, to  zastanówmy się dobrze, czy stać nas  i naszą rodzinę, aby trzy miesiące zrezygnować z   korzystania z auta.

 

Jednocześnie jeszcze raz przypominamy, że zgodnie z przepisami wprowadzonymi 18 maja ubiegłego roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony