Aktualności

Nieodpowiedzialny kierowca 40 tonowej ciężarówki

Data publikacji 22.12.2016

Wczoraj policjanci z ostrołęckiej drogówki udaremnili jazdę kierowcy pojazdu ciężarowego, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Zawodowy kierowca stracił prawo jazdy i niedługo odpowie za swoje postępowanie przed Sądem. Zanim zdecydujemy się nad tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim bez wątpienie jest jazda pod wpływem alkoholu, to pomyślmy nad odpowiedzialnością karną oraz nad tym jak nasze życie będzie wyglądało kiedy stracimy pracę, a tym samym źródło często utrzymania naszej rodziny.

Wczoraj jednen z patroli ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego pełniący służbę na trasie K-53 Ostrołęka- Myszyniec kwadrans przed godziną 16:00 na ul. Stacha Konwy zatrzymał do kontroli ciężarową scanię wraz z naczepą, która była załadowana kilkunastoma tonami towaru. Za kierownicą ciężarówki siedział około 30 – letni mieszkaniec naszego powiatu. W trakcie prowadzonej kontroli od mężczyzny było czuć alkohol. Badanie trzeźwości wykazało, że  kierowa on ł pojazdem po użyciu alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy i odpowie on za swoje postępowanie przed Sądem.

Pamiętajmy, że bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy, to jazda będąc pod działaniem alkoholu jest ogromnym zagrożeniem, a szczególnie jazda 40 - tonową ciężarówką. Skutki zderzenie takim pojazdem niemal zawsze są tragiczne.

Nawet niewielka dawka alkoholu zmniejsza naszą koncentrację i spowalnia naszą reakcję. Bądźmy odpowiedzialni i nie wsiadajmy nigdy za ,, kółko”   pod wpływem alkoholu. Reagujmy także w każdym przypadku, kiedy jesteśmy świadkami takich sytuacji.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony