Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – weryfikacja zgłoszeń na terenie naszego miasta

Data publikacji 12.12.2018

Działania informacyjne podjęte przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przynoszą wymierne efekty. Otrzymywane zgłoszenia są weryfikowane i mają znaczący wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie naszego miasta oraz powiatu.

Od dwóch dni trwają wzmożone działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ukierunkowane na weryfikację zgłoszeń przekazywanych za pomocą internetowego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci skupiają się na kwestii nagminnego łamania zakazu poruszania się samochodów ciężarowych po tymczasowej przeprawie przez rzekę „Narew” w Ostrołęce. Tylko w ciągu dwóch dni działań policjanci skontrolowali 36 takich pojazdów, z czego 16 kontroli zakończyło się nałożeniem Mandatów Karnych Kredytowanych na łączną kwotę 8 tysięcy złotych.

Co do 20-tu skontrolowanych pojazdów policjanci nie mieli żadnych uwag. Kierujący mieli właściwe zezwolenie na przejazd w tym miejscu.

Działania te kontynuowane będą nadal, co będzie miało znaczący wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w tym rejonie.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony