Aktualności

„Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa” w Ostrołęce

Data publikacji 26.11.2018

28 listopada 2018 roku odbędzie się w Ostrołęce „Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Komenda Miejska Policji w Ostrołęce będzie miała zaszczyt gościć w tym dniu przedstawicieli Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, a m. in. podkom. Daniela Sokołowskiego – Koordynatora Wojewódzkiego ds. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzień rozpocznie się szkoleniem przeprowadzonym dla kadry kierowniczej przez podkom. Daniela Sokołowskiego. Następnie Koordynator Wojewódzki ds. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wraz z Naczelnikiem Wydziału Prewencji – podkom. Piotrem Góralczykiem spotka się z przedstawicielami lokalnych rozgłośni radiowych oraz seniorami – w ramach wykładów w Uniwersytecie III Wieku.

Podczas audycji, słuchacze usłyszą o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jej wpływie na budowanie bezpiecznej przestrzeni w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim.

Zostanie ogłoszony konkurs, a dla pięciu osób, które odpowiedzą na pytania związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, czekały będą nagrody w postaci zestawów odblaskowych i innych upominków.

 

Pamiętajmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie, a także przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta powinna przebiegać z uwzględnienia oczekiwań społecznych czemu odpowiada Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest ona istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

Aby skorzystać z tego narzędzia należy wpisać w wyszukiwarkę internetową "KMZB", a następnie otworzyć to narzędzie za pośrednictwem strony "https://mapy.geoportal.gov.pl" lub "www.policja.pl". Dalsze kroki podejmujemy według instrukcji. Narzędzie jest proste w obsłudze i intuicyjne.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony