Aktualności

Brak wyobraźni kierującego tico

Data publikacji 20.12.2016

Policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu wczoraj udaremnili jazdę bezmyślnemu kierowcy tico. Mężczyzna kierował pojazdem mając w swoim organizmie 3,7 promila alkoholu. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie i nie kierowanie pojazdami znajdując się pod wpływem alkoholu, bądź innych środków odurzających. Jedna chwila w której podejmiemy złą decyzję potrafi zniszczyć życie nam, naszym bliskim oraz innym zupełnie przypadkowym niewinnym osobom.

Wczoraj  w Myszyńcu policjanci z miejscowego Komisariatu Policji  około godziny 16:25 zatrzymali do kontroli dawoo tico, którego sposób jazdy mógł wskazywać na to, że jego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierujący został poddany badaniu trzeźwości, alkomat wykazał u niego 3,7 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów podczas kontroli drogowej tj. prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz policy oc.

Pasażer pojazdu również był nietrzeźwy, jego wynik badania trzeźwości to 1,2 promila alkoholu w organizmie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy ,,za kierownicę” będąc pod wpływem alkoholu, lub środków odurzających. Podejmując złą decyzje w jednej chwili możemy zmarnować życie sobie, naszym bliskim, lub innej niewinnej osobie.  Pamiętajmy, że nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu nawet o sekundę, a droga to nie gra komputerowa, w której mamy ,,kilka żyć”. Dlatego podejmujmy tylko odpowiedzialne decyzję. Reagujmy w każdym przypadku, kiedy widzimy, że możemy mieć do czynienia z kierowcą znajdującym się  pod wpływem alkoholu.

 

 

 

mł.asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony