Aktualności

Działania ,,Znicz 2018”

Data publikacji 30.10.2018

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu już jutro o godzinie 6:00 rozpoczną się wzmożone działania policyjne „Znicz” 2018. Uczestniczyć w nich będą policjanci wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy oraz komisariatu i posterunków policji. Policjantów spotkamy, m.in. w rejonach cmentarzy, na głównych ciągach komunikacyjnych oraz osiedlach mieszkaniowych. Akcja zakończy się późnym wieczorem 4 listopada o godzinie 22:00.Funkcjonariusze z drogówki, aby zminimalizować utrudnienia w rejonach cmentarzy będą kierować ruchem, dlatego prosimy o stosowanie się do wydawanych przez nich sygnałów. Pamiętajmy o tym, że maja one pierwszeństwo przed sygnalizacją świetlną oraz znakami drogowymi.

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych, już niedługo mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego odwiedzą groby swoich bliskich. W nadchodzących dniach myśląc o bezpieczeństwie musimy zacząć od siebie. Rozwaga powinna nam towarzyszyć zarówno na drodze, jak i na cmentarzach. Wraz z nią unikniemy wszelkich niepożądanych zdarzeń.

 

 Do służby w czasie akcji „Znicz” 2018 skierowani zostaną policjanci wszystkich komórek organizacyjnych ostrołęckiej komendy. Działania te ukierunkowane będą na dwa obszary pierwszy z nich do bezpieczeństwo w ruchu drogowym, drugi to bezpieczeństwo w miejscu publicznym. Okres Wszystkich Świętych wymaga od kierujących dużego profesjonalizmu i cierpliwości. Kierowcy nie mogą jeździć „na pamięć”. Szczególną uwagę muszą zwracać na znaki drogowe, bowiem w okolicy wielu cmentarzy nastąpi zmiana organizacji ruchu.

 

Zwracamy się także z apelem do pieszych o noszenie elementów odblaskowych. W tym czasie często ubrani w ciemne kolory jesteśmy dla kierujących po prostu niewidoczni, założona choćby opaska na nogę zdecydowanie spowoduje, że to nie my będziemy ofiarą wypadku drogowego.

 

Funkcjonariusze w rejonie nekropolii będą kierować ruchem, a także kontrolować drogi dojazdowe do cmentarzy, jak również główne ciągi komunikacyjne. Policyjnych wywiadowców spotkamy, m.in. na cmentarzach celem przeciwdziałania kradzieżom. Ponadto patrole policyjne spotkamy także w okolicach dużych parkingów i blokowisk oraz osiedli domów jednorodzinnych.

 

Pamiętajmy o wzajemnym szacunku na drodze i wykażmy zrozumienie i cierpliwość dla kierujących, którzy być może rzadziej korzystają z pojazdów, a mogą w tym podniosłym okresie pojawić się na  drogach.Działania zakończą się 4 listopada o godzinie 22:00.

 

 asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony