Aktualności

Pijany pieszy pod kołami auta

Data publikacji 29.10.2018

Do szpitala trafił ostrołęczanin, który został potrącony przez osobowego forda. Pieszy prawdopodobnie wbiegł na przejście dla pieszych na czerwonym świetle, był pijany. Apelujemy o ostrożność. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali mundurowi z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego.

Wczoraj kwadrans przed godziną 18:00 na ul. 11 Listopada w Ostrołęce doszło potrącenia pieszego. Na miejscu wypadku już po chwili byli policjanci z ostrołęckiej drogówki, a także służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń kierujący fordem 35 - letni ostrołęczanin jadąc zewnętrznym pasem ruchu w kierunku osiedla stacja potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 28 – letniego również mieszkańca naszego miasta.

Jak wynika z dalszych ustaleń pieszy wbiegł na przejście na czerwonym świetle. 28 - latek został zabrany do szpitala. Badanie jego trzeźwości wykazało, że był pijany. Alkomat w jego organizmie wykazał ponad 2 promile alkoholu.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali szereg czynności procesowych, m.in. zabezpieczyli ślady, zrobili zdjęcia, szkice oraz oględziny samego miejsca zdarzenia, jak i pojazdu biorącego w nim udział.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo - śledczego.

Z uwagi na zmieniające się warunki atmosferyczne apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność, pieszych prosimy o rozglądanie się przed wejściem nawet na oznakowane przejście, natomiast do kierowców zwracamy się z apelem o zdjęcie nogi z gazu.asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony