Aktualności

Wyeliminowano zagrożenie w ruchu drogowym dzięki Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa i szybkim działaniu ostrołęckiej ,,drogówki”

Data publikacji 25.10.2018

Dzięki zgłoszeniu od naszych mieszkańców umieszczonym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kolejna osoba, która nie stosowała się do obowiązujących ograniczeń prędkości została zatrzymana. Kobieta przekroczyła o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę dozwoloną prędkość, w efekcie zgodnie z aktualnymi przepisami zatrzymano jej prawo jazdy. Dziękujemy odpowiedzialnym uczestnikom ruchu drogowego za umieszczone na ,,Mapie” zgłoszenie, które jasno pokazuję, że nie ma społecznego przyzwolenia na tego rodzaju zachowanie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Żeby zgłosić zagrożenie wystarczy komputer lub telefon komórkowy z dostępem do internetu. Wszyscy, którzy chcą zgłosić niebezpieczne miejsce albo zdarzenie mogą to zrobić za pomocą tej mapy. Wystarczy wejść na stronę internetową policji, wybrać miejscowość, ulicę, kategorię zagrożenia i zgłoszenie zostanie zapisane na policyjnej mapie, a we wskazanym miejscu pojawi się patrol policji, które zweryfikuje dany sygnał. Jeśli się potwierdzi będą tam kierowane policyjne patrole, aby zlikwidować dane zagrożenie. Nie inaczej było podczas ostatniego sygnału.

Funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki otrzymali za pośrednictwem Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa sygnał o przekraczaniu dozwolonej prędkości w Kadzidle na ul. Kurpiowskiej. W dane miejsce pojechali policjanci, aby to sprawdzić. Już po krótkim czasie okazało się, że zgłoszenie się potwierdziło. Mundurowi zatrzymali  36 - letnią mieszkankę naszego powiatu, która przy ograniczeniu do 50 km/h jechała 114.

W związku z obowiązującymi przepisami kobiecie zatrzymano prawo jazdy, oraz otrzymała ona mandat w wysokości 500 złotych. Dodatkowo do jej ewidencji ,,kierowcy” dopisano 10 punktów karnych. Należy dodać, że kobieta przekroczyła ponad dwukrotnie prędkość w bardzo złych warunkach atmosferycznych, padał deszcz oraz wiał silny wiatr.

Prosimy o zwracanie uwagi i dostosowanie stylu naszej jazdy do tego co aktualnie dzieje się na drodze. Nie zapominajmy, że deszcz w połączeniu z zalegającymi na drodze liśćmi sprawia, że jezdnia jest śliska, a droga hamowania się znacznie wydłuża. 

Do chwili obecnej za pośrednictwem ,,mapy” otrzymaliśmy 1249 zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa, zdecydowana większość z nich dotyczy właśnie przekraczania dozwolonej prędkości.
Dziękujemy Państwu za wszystkie  zgłoszenia zamieszczane na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa. Każdy taki sygnał jest dla nas niezwykle ważny i będzie w dalszym ciągu przez nas dokładnie weryfikowany.

Przestrzegamy również, że droga to nie gra komputerowa, w której mamy kila żyć. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki dla innych zupełnie  niewinnych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, którzy będą o tym zapominali nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 


 

 

Powrót na górę strony