Aktualności

Uczniowie SP nr 10 z wizytą u ostrołęckich policjantów

Data publikacji 19.12.2016

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 odwiedzili w ubiegłym tygodniu Komendę Miejską Policji w Ostrołęce. Podczas wizyty mogli się dowiedzieć o pracy funkcjonariuszy oraz sprzęcie policyjnym, wykorzystywanym podczas codziennej służby. Przed nadchodzącymi Świętami przypomniano także uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zachowania się na drodze oraz właściwego zachowania podczas kontaktu z osobami obcymi.

Bezpieczeństwo najmłodszych stanowi jeden z priorytetów policji. Dlatego też w trosce o Nich co roku ostrołęccy funkcjonariusze prowadzą około 2000 spotkań z uczniami i przedszkolakami z terenu naszego miasta i powiatu.

W większości te spotkania są prowadzone na terenie placówek oświatowych. W ubiegły czwartek jedno z takich spotkań poświęconych bezpieczeństwu odbyło się na terenie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem policyjnym będącym na wyposażeniu ostrołęckiej komendy, zobaczyli też siłownię, strzelnicę, ,,niebieski pokój’’ pokój rzecznika prasowego, a także pomieszczeniem dyżurnego jednostki, gdzie przypomniano numery alarmowe oraz podano jakie informację powinny się znajdować podczas przekazywania zgłoszeń.

W jednej z sal odpraw młodzi uczestnicy spotkania poznali też zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dowiedzieli się jak ważne jest używania odblasków, które powinny być nieodłącznym elementem wyposażenia każdego ucznia, szczególnie o tej porze roku.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony