Aktualności

Podejrzani o kradzież ubrań i zabawek z galerii handlowej zatrzymani na gorącym uczynku przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 22.10.2018

Bardzo dobra współpraca policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z naszymi mieszkańcami pozwoliła na zatrzymanie dwóch mieszkańców Warszawy, którzy są podejrzani o kradzież ubrań dziecięcych i zabawek na łączną kwotę kilku tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży i przyznali się do ich popełnienia. Wszystkie skradzione rzeczy zostały odzyskane prze policjantów i niebawem powrócą do właścicieli. Serdeczne podziękowania na ręce odpowiedzialnych mieszkańców naszego miasta składa Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański.

Mieszkańcy naszego miasta swoim działaniem udowodnili, że ,,bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa”. Widząc podejrzane osoby, które co chwilę przynosiły z kierunku galerii handlowej do taksówki ubrania poinformowali o swoich podejrzeniach policję, która zareagowała natychmiast.

W minioną środę do dyżurnego ostrołęckich policjantów zatelefonowała osoba, która zgłosiła podejrzane zachowanie w rejonie taksówki pochodzącej z terenu Warszawy. Według jej informacji mężczyźni co kilkanaście minut przynosili do taksówki ubrania oraz zabawki.  Zgłaszający przez chwilę obserwował mężczyzn, którzy rozglądając się nerwowo upychali do samochodu wypełnione zakupami siatki. Mężczyzna zaczął podejrzewać, że mogło dojść do przestępstwa.

Policjanci z Ostrołęki na sygnał od naszych mieszkańców zareagowali błyskawicznie. W sprawę włączyli się funkcjonariusze z kilku wydziałów. Ich skuteczne działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w średnim wieku. Przy osobach, a także w taksówce, którą się poruszali  znaleziono kilkadziesiąt sztuk dziecięcych ubrań oraz kilka paczek zabawek, które były zapakowane w worki na śmieci. Okazało się, że żadna z legitymowanych osób nie posiada paragonów, jak i również nie potrafi wytłumaczyć w jaki sposób weszły w posiadanie zakupów, które miały przy sobie. Łączna wartość skradzionych rzeczy została wyceniona na kwotę ponad 6 tysięcy złotych.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że prawdopodobni złodzieje zaopatrzeni byli w specjalne torby, do których chowane były kradzione artykuły, w tym takie które posiadały klipsy zabezpieczające.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie - obydwaj to mieszkańcy Warszawy, natomiast pojazd, którym się poruszali trafił na policyjny parking.

W miniony piątek obydwaj mieszkańcy Warszawy usłyszeli zarzuty kradzieży i przyznali się do ich popełnienia. Odzyskane przez policjantów rzeczy po wykonanych niezbędnych czynności zostaną przekazane właścicielom.


asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony