Aktualności

O bezpieczeństwie ,,na drodze” – kolejne zajęcia w ramach kursu samoobrony ,, Bądź Bezpieczna”

Data publikacji 19.10.2018

Uczestniczki kursu samoobrony mają za sobą kolejne zajęcia. Tym razem rozmawiały z policjantami o zagrożeniach występujących w ruchu drogowym. Wyświetlono także podczas nich film profilaktyczny obrazujący skutki wypadków drogowych oraz sposoby na ich uniknięcie. Oczywiście po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na zajęcia ,,na macie” , tu z pomocą przyszli doświadczeni instruktorzy: Arek Ludwiczak z Fight Academy oraz instruktor technik i taktyk interwencji policyjnych Daniel Zaręba.

W trakcie XVII edycji kursu samoobrony dla Pań ,,Bądź Bezpieczna”, jak i w poprzednich z Paniami prowadzone są zajęcia dotyczące różnych obszarów związanych z bezpieczeństwem. W związku z tym nie mogło zabraknąć tematów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem  w ruchu drogowym.

Podczas zajęć panie omawiały tematykę związaną z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić na drodze zarówno z perspektywy kierującego samochodem, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Uczestniczki obejrzały także film profilaktyczny, który pokazywał najczęstsze przyczyny powstawania wszystkich wypadków drogowych.

Zajęcia były prowadzone przez asp. Krzysztofa Kolatora z ostrołęckiego wydziału prewencji, który wskazał także sposoby na unikniecie wielu zagrożeń, które mogą spotkań nas na drodze oraz zachęcał do noszenia elementów odblaskowych, które potrafią uratować nam życie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć z samoobrony, których podczas kursu zdecydowanie jest najwięcej, przeprowadzili je doświadczeni  instruktorzy w osobach Arek Ludwiczak z Fight Academy oraz instruktor technik i taktyk interwencji policyjnych Daniel Zaręba.  Panie podczas zajęć doskonaliły, m.in. techniki kopnięć, uderzeń oraz uwolnienie się z chwytu w sytuacji, kiedy napastnik trzyma ,,nas” za rękę.

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony