Aktualności

Ostrołęccy policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

Data publikacji 16.10.2018

Policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli blisko 40000 sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. To kolejne już działania policjantów z tego wydziału wymierzone w zwalczanie przestępczości akcyzowej.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego wczoraj na ul. I AWP zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki hyundai, którym kierowała 51 – letnia mieszkanka naszego powiatu. Na tylnym siedzeniu jej auta policjanci znaleźli 1800 paczek papierosów, które nie posiadały one polskich znaków akcyzy.

Do działań włączyli się funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

W trakcie dalszych czynności wykonywanych przez policjantów w miejscu  zamieszkania kobiety zabezpieczono dodatkowo 108 paczek nielegalnych papierosów. Nielegalne wyroby były różnych marek, wszystkie  zostały zabezpieczone.

 

Za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy również, że kupując tego rodzaju ,,wyroby”, bądź nielegalny alkohol tak naprawdę nie znamy ich składu chemicznego, w związku z tym  narażamy się na negatywne skutki zdrowotne.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony