Aktualności

BEZPIECZEŃSTWO NIECHRONIONYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO – WSPÓLNA SPRAWA!

Data publikacji 12.10.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce uczestniczą w akcjach profilaktycznych ukierunkowanych na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów określanych jako „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcje tego typu organizował w ostatnim czasie samorząd lokalny, ostrołęcki Miejski Zakład Komunikacji i ostrołęccy policjanci z aktywnym udziałem wielu szkół.

Potwierdzeniem tego, że takie akcje są potrzebne są zdarzenia drogowe z udziałem właśnie „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Często sami „niechronieni” nie ponoszą winy za zaistnienie danego zdarzenia, lecz w samym zdarzeniu są stroną najbardziej poszkodowaną.

Do zdarzenia tego typu doszło wczoraj w godzinach porannych w Myszyńcu, gdzie 58-letni kierujący samochodem osobowym marki Ford nie zauważył idącej prawidłowo chodnikiem 68-letniej kobiety. Podczas włączania się do ruchu uderzył pojazdem w pieszą, w wyniku czego doznała ona obrażeń ciała i wymagała hospitalizacji.

Policjanci, podczas spotkań z mieszkańcami Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, uczulają na tego typu sytuacje i wskazują na zasadę „ograniczonego zaufania” do uczestników ruchu drogowego. Spotkania te organizowane są w przedszkolach, szkołach podstawowych, zawodowych, średnich i w ramach „rajdów rowerowych”. Odbywają się zarówno w budynkach, jak też „w plenerze” dzięki sprzyjającej aurze.

Apelujemy o rozwagę na naszych drogach zarówno do kierujących pojazdami mechanicznymi, jak też „niechronionych uczestników ruchu drogowego” i  życzymy bezpiecznych podróży.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony