Aktualności

MISTRZYNI ŚWIATA W MMA JOANNA JĘDRZEJCZYK SPOTKAŁA SIĘ Z UCZESTNICZKAMI KURSU SAMOOBRONY

Data publikacji 10.10.2018

Od wielu lat kurs samoobrony dla Pań ,,Bądź Bezpieczna” organizowany przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce, Urząd Miasta Ostrołęki, oraz Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia i Ubezpieczenia Sikorscy cieszy się ogromną popularnością. Na pierwszym treningu w ramach XVII już edycji zawodniczka boksu, muay thai, kick-boxingu oraz mieszanych sztuk walki (MMA) sześciokrotna Mistrzyni Świata Joanna Jędrzejczyk, która spotkała się z uczestniczkami kursu.

Choć od 10 lat nie słabnie zainteresowanie kursem samoobrony dla Pań ,,Bądź Bezpieczna” jego organizatorzy z każdą kolejną edycją starają się, żeby był atrakcyjny dodając w tym celu do niego nowe elementy.

Do uczestnictwa w nim skłania szeroka gama zajęć teoretycznych i praktycznych o tematyce ściśle związanej z bezpieczeństwem naszych mieszkańców.

W ramach kolejnej edycji kursu „Bądź Bezpieczna” Panie będą się szkolić zarówno teoretycznie, jak też praktycznie z zakresu samoobrony, psychologii, wiktymologii, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obrony koniecznej, stanu wyższej konieczności, strzelectwa, a także zdrowego stylu życia.

 

Wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia w ramach szkolenia. Panie licznie stawiły się w sali im. Arkadiusza Gołasia, by o godz. 20:30 rozpocząć swój pierwszy intensywny trening.

Podczas wcześniejszych kursów uczestniczki wielokrotnie podkreślały, że to właśnie pierwszy trening  jest najtrudniejszy. Nie inaczej było wczoraj. Zajęcia poprowadził doświadczony instruktor technik i taktyk  policyjnych, m.in. zdobywca Pucharu Europy w Kickboxingu sierż. Daniel Zaręba. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa oraz ,, krótkiej” rozgrzewce uczestniczki poznawały podstawy samoobrony, które będą rozwijane z kolejnymi godzinami treningów.

Na koniec zajęć dla Pań przygotowano niespodziankę. Na zajęcia przybyła zawodniczka boksu, muay thai, kick-boxingu oraz mieszanych sztuk walki (MMA) sześciokrotna Mistrzyni Świata Joanna Jędrzejczyk, która wraz ze swoim menadżerem Karolem Jędrzejczykiem rozmawiała z uczestniczkami o korzyściach wynikających z uprawiania nie tylko sztuk walk, ale sportu. Podczas spotkania z Mistrzynią Świata poruszano także kwestie pewności psychicznej wynikającej z treningów, która ma ogromny wpływ na odparcie ataku ewentualnego agresora. Pod koniec rozmowy nie zabrakło pytań do Mistrzyni ze strony samych uczestniczek kursu.

Jeszcze raz dziękujemy Mistrzyni oraz jej menadżerowi za obecność i wsparcie kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna”. Na koniec treningu odbyła się krótka sesja fotograficzna z Mistrzynią.

 

asp. Tomasz Żerański

Oficer prasowy
KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony