Aktualności

Podsumowanie działań "PASY"

Data publikacji 02.10.2018

W piątek 28.09.2018r.od 6.00 do 22.00 na terenie naszego miasta i powiatu prowadzone były krajowe działania pod nazwą „PASY”. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

28 września  br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej  Policji w  Ostrołęce  prowadzili krajowe działania pn. „PASY”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

 Podczas działań policjanci skontrolowali 75 pojazdów i ujawnili 14 wykroczeń. W  13 przypadkach polegały one na poruszaniu się kierowców   pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, natomiast jeden przypadek dotyczył pasażera.  Podczas policyjnych kontroli funkcjonariusze uświadamiali użytkowników dróg, jak ważne  dla ich bezpieczeństwa jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to grzywna w postaci MKK w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony