Aktualności

Policyjne działania "SMOG" już jutro

Data publikacji 26.09.2018

Jutro od wczesnych godzin porannych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego prowadzone będą działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ostrołęccy policjanci uważnie przyjrzą się, jak wygląda stan techniczny pojazdów poruszających się po naszych drogach i ilość spalin emitowanych przez nie do atmosfery.

Szczególną uwagę mundurowi skierują na kwestię właściwego stanu technicznego pojazdów poruszających się po Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Kontrolowane pojazdy zostaną sprawdzone pod kątem emisji spalin do atmosfery. Policjanci będą również stanowczo reagować na wykroczenia drogowe związane ze złym stanem technicznym pojazdów.

Prowadzone działania mają na celu wyeliminowanie z dalszej jazdy pojazdów niesprawnych technicznie i emitujących nadmierne ilości spalin do atmosfery. Ponadto mają one na celu ukazanie wagi problemu, jakim jest szeroko pojęta emisja zanieczyszczeń do atmosfery i utrzymujący się w powietrzu „smog”.

Apelujemy o zwrócenie uwagi na stan pojazdów, którymi się poruszamy. Właściwa dbałość o użytkowany sprzęt jest swego rodzaju gwarancją naszego bezpieczeństwa.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony