Aktualności

NAJMŁODSI Z WIYTĄ W KOMENDZIE MIEJSKIEJ POLICJI W OSTROŁĘCE

Data publikacji 24.09.2018

Ostrołęccy policjanci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego kontynuują działania ukierunkowane na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu. Poza spotkaniami w szkołach, zapraszają szczególnie najmłodszych na wycieczkę po Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce. Korzysta z tej możliwości wiele szkół i przedszkoli. Podczas ostatniego spotkania odwiedzili także Szefa ostrołęckich policjantów, czyli Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztofa Szymańskiego, który wręczył im prezenty, które potrafią uratować to co najcenniejsze, czyli życie.

W ostatnich tygodniach, policjanci gościli w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce dzieci i młodzież oraz ich opiekunów m.in. ze Szkoły Podstawowej nr 10 i Przedszkola „Kangurek”, którzy z ogromnym zainteresowaniem słuchali o codziennej służbie ostrołęckich policjantów, przyglądali się pomieszczeniom ostrołęckiej Komendy Policji i podziwiali sprzęt policyjny.

Zapoznanie się najmłodszych ze specyfiką służby w Policji jest dla nich ciekawym doświadczeniem oraz nietypową formą spędzenia czasu. Dzieci chętnie nawiązują rozmowę z policjantami i zadają pytania. Chętnie dzielą się również swoimi doświadczeniami i mówią o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, nauki oraz wypoczynku. Właśnie tego typu wycieczki są wykorzystywane do nauki o bezpieczeństwie.

Gości przywitał w swoim gabinecie Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański od którego dzieci otrzymały upominki w postaci elementów odblaskowych.

 

Następnie dzieci zwiedzały siedzibę ostrołęckich policjantów, zobaczyły, m.in. policyjną strzelnicę, siłownię, pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz pomieszczenie dyżurnego u którego przypomniano najmłodszym jak korzystać z numerów alarmowych i jakie informacje powinny być zawarte w zgłoszeniu. Poprzedniego dnia inne klasy z tej samej szkoły, również skorzystały z zajęć profilaktycznych w siedzibie ostrołęckich policjantów.

Na sali odpraw policjanci przeprowadzili prelekcje dotyczącą bezpieczeństwa ,,na drodze”, w domu oraz właściwego zachowania w kontaktach z  osobami obcymi.

Dalsze spotkania już wkrótce. Zachęcamy do tego typu aktywności i rozwijania wiedzy najmłodszych.

 

 

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Pliki do pobrania

  • 30.89 KB
  • 555.48 KB
Powrót na górę strony