Aktualności

Zniszczył drzwi - został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów z Ostrołęki

Data publikacji 18.09.2018

Funkcjonariusze ostrołęckiej komendy policji zatrzymali na gorącym uczynku agresora, który zniszczył kilka drzwi wejściowych do mieszkań w jednym z bloków na terenie Ostrołęki. Mężczyzna był kompletnie pijany, po wykonanych czynnościach został osadzony w policyjnej celi, a w najbliższym czasie odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

Wczoraj o godzinie 23:20 dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce został powiadomiony o fakcie zniszczenia wejściowych do mieszkań na terenie naszego miasta. Według osoby zgłaszającej młody mężczyzna przebywając w klatce bloku uderzył kilkanaście razy w kilka drzwi wejściowych, powodując ich uszkodzenie i szybko oddalił się z miejsca. Według wstępnych ustaleń sprawca uszkodził troje drzwi powodując straty na kilka tysięcy złotych.

 Na miejscu już po chwili byli policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego, którzy szybko zatrzymali odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po czynnościach trafił on do policyjnej celi. Jeszcze dziś będą wykonywane zarówno z nim, jak i na miejscu zdarzenia dalsze czynności procesowe.  Będziemy także sprawdzać, czy wandal nie zniszczył innych rzeczy.

Bezmyślny ostrołęczanin w najbliższym czasie usłyszy zarzuty dotyczące zniszczenia mienia i będzie się tłumaczył się ze swojego postępowania przed sądem.

Jak powyższy przykład pokazuje, szybie zgłoszenie to szybka reakcja i większa szansa na zatrzymanie sprawcy przestępcy, czy też wykroczenia na gorącym uczynku. Dlatego prosimy o informowanie dyżurnego policji o fakcie łamania prawa.

Powrót na górę strony