Aktualności

Krewki i kompletnie pijany motorowerzysta obezwładniony przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 10.09.2018

Wyjątkową bezmyślnością wykazał się 55 - letni ostrołęczanin, który w stanie upojenia alkoholowego tuż po północy z soboty na niedzielę zdecydował się na jazdę na motorowerze. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3,2 promila. Dodatkowo był bardzo agresywny i nie stosował się do wydawanych poleceń, funkcjonariusze musieli wobec niego użyć środków przymusu bezpośredniego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym kara do 2 lat więzienia.

W sobotę kilkanaście minut po północy policjanci z ,,drogówki” zauważyli jadącego motorowerem, którego styl jazdy wskazywał na to, że jego kierowca może być pijany. Mężczyzna jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni i miał problemu z utrzymaniem równowagi.

Po włączaniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna zatrzymał się i gdy mundurowi podeszli do jego pojazdu próbował ruszyć.

W trakcie kontroli zatrzymany był bardzo agresywny i niestosował się do wydawanych poleceń wzywających go do zachowania zgodnego z prawem, nie chciał zejść także z jednośladu.

Wobec powyższego policjanci zmuszeni zostali do zastosowania wobec niego środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek.

W trakcie dalszych czynności 55 – latek został poddany badaniu trzeźwości, niestety jego wynik to ponad 3,2 promile alkoholu.

,, Skuter" został przekazany rodzinie.

 

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo - śledczego.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy jest ogromną nieodpowiedzialnością.
asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony