Aktualności

Nastoletni ostrołęczanin zatrzymany z narkotykami - działania ostrołęckich policjantów

Data publikacji 10.09.2018

,,Kryminalni” z Ostrołęki zatrzymali kolejną osobę posiadającą przy sobie narkotyki. Tym razem jest to 16 – letni mieszkaniec naszego miasta. W niedługim czasie będzie on odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym. Prosimy rodziców o to, aby zwracali uwagę na to co ich dziecko robi w wolnym czasie. Poświęcenie uwagi, sprawdzenie z kim i gdzie nasze dziecko spędza swój wolny czas może uchronić nas przed ogromnym problemem z którym boryka się wielu rodziców, jakim jest uzależnienie od środków odurzających.

Przeciwdziałanie uzależnieniom jest bardzo ważnym aspektem policyjnych działań. Mundurowi spotykający się codziennie z takimi sytuacjami zdają sobie sprawę z powagi sytuacji oraz tym jakie problemy zarówno dla rodziców, jak i młodych ludzi mogą być z tym związane.

Dlatego ostrołęccy policjanci 24 godziny na dobę zwalczają przestępczość narkotykową zarówno na terenie naszego miasta jak i powiatu.

Dużą rolę mogą tutaj odegrać rodzice, którzy będąc świadomi problemu sprawdzają jak ich dzieci spędzają swój wolny czas oraz nie boją się w razie potrzeby poprosić właściwej instytucji o pomoc.

Nieodosobnione są przypadki, kiedy to właśnie              rodzice przychodzili do Komendy Miejskiej Policji prosząc o pomoc i  zgłaszali, że ich nastoletni syn, czy córka może zażywać narkotyki.

Taka postawa świadczy o ich świadomości i odpowiedzialności. Czasem, żeby uratować własne dziecko od uzależnienia potrzebne są niekonwencjonalne metody, najważniejsze, aby były one skuteczne i skierowane na pomoc młodemu człowiekowi.

W ubiegłym tygodniu  policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że nastoletni mieszkaniec naszego miasta może posiadać przy sobie narkotyki.

Realizacja sprawy miała miejsce w miniony piątek, wtedy to funkcjonariusze na jednej z głównych ulic naszego miasta zatrzymali podejrzewanego o posiadanie narkotyków 16 - latka.

 Podczas  kontroli osobistej wyrzucił on na ziemię foliową torebkę z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego, który po wstępnym jego zbadaniu okazał się być marihuaną. Przy nastolatku znaleziono także młynek do tytoniu, na którym znajdował się susz roślinny.

Nastolatek został przewieziony do ostrołęckiej komendy, gdzie w obecności matki wykonywane z nim były dalsze czynności procesowe.

Niebawem będzie on odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony