Aktualności

Bezpieczeństwo i zdrowie

Data publikacji 05.09.2018

Już w najbliższą sobotę na ul. Blachnickiego ( obok SP nr 10)funkcjonariusze ostrołęckiej komendy policji będą promować bezpieczne zachowania podczas akcji związanej z okazji Światowego Dnia Serca. W jej trakcie będzie możliwość nauczyć się bezpiecznych zachowań, uzyskać informacje dotyczące służby i procesu rekrutacyjnego w policji, ale także wykonać bezpłatne badania, m.in. poziomo cukru, ciśnienia, pomiaru BMI oraz uzyskać porady od specjalistów na temat zdrowia oraz zdrowego żywienia. To już kolejna akcja, która jest organizowana wspólnie z aktywnie działającą od wielu lat Szkołą Promocji Zdrowia funkcjonującą w Mazowieckim Szpitalu w Ostrołęce.

Ostrołęccy policjanci często włączają się w różnego rodzaju pikniki, festyny oraz akcję. W ciągu tylko samych wakacji funkcjonariusze biorą udział w kilkudziesięciu tego typu wydarzeniach – a wszystko po to, aby promować bezpieczne zachowania i uczyć już od najmłodszych lat chyba najważniejszego przedmiotu dla dzieci, młodzieży i rodziców, czyli BEZPIECZEŃSTWA.

Nie inaczej będzie w rozpoczętym roku szkolnym. W pierwszych w tym roku szkolnym takich działaniach  wezmą udział policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji, którzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Chcąc jak najlepiej nauczyć dzieci i młodzież bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze wykorzystają symulator do jazdy na motorowerze, dzięki któremu można w sposób całkowicie bezpieczny uczyć się jazdy na jednośladzie. Jest do wyboru kilkanaście tras, w dzień, nocy, mgle oraz do wyboru manualna i automatyczna skrzynia biegów.

Poza tym będzie można obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu ostrołęckich policjantów oraz zobaczyć ,,od środka” policyjny radiowóz. Przygotowane zostało dla najmłodszych szereg konkursów z nagrodami.

Oprócz bezpieczeństwa podczas akcji każdy z jej uczestników będzie mógł zasięgnąć porad dotyczących zdrowia od specjalistów oraz zapoznać się ze zdrowym trybem odżywiania. Akcja z okazji Światowego Dnia Serca odbędzie się w najbliższą sobotę na ul. Blachnickiego w Ostrołęce ( obok SP nr 10) i rozpocznie się o godzinie 10:00. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, którym leży ,,na sercu” bezpieczeństwo i zdrowie.

 

 

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony