Aktualności

Wybierając się na wesele zabezpieczmy swój dom! – policja ostrzega

Data publikacji 03.09.2018

Zdarza się, że przestępcy wykorzystując nieobecność domowników podczas wesela, czy też innych uroczystości rodzinnych okradają puste domy. Liczne dekoracje weselne posesji tylko stanowią dla nich zachętę. W związku z tym zwracamy się z prośbą o zabezpieczenie domów podczas tego typu uroczystości. Zaproszony na ,,nocowanie” czujny sąsiad, członek dalszej rodziny, czy też zapewnienie sobie pomocy firmy ochroniarskiej zdecydowanie pomogą nam zabezpieczyć się przed wizytą nieproszonych gości. Dobrym pomysłem jest także zdjęcie z bramy np. balonów oraz innych dekoracji, które świadczą o naszej nieobecności.

Wesele stanowi duże ,,wydarzenie” w każdej rodzinie. Często w wirze weselnych przygotowań zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wbrew temu co nam się wydaje bardzo dużo osób wie, że nasz dom w tym wyjątkowym dniu jest pusty. Obserwując przyozdobienie posesji, bądź poprzez obserwowanie naszych profili społecznościowych bardzo szybko złodzieje mogą  się zorientować, że w tym czasie nie ma nas w domu.

Dlatego już wcześniej powinniśmy zapewnić sobie właściwe zabezpieczenie naszego domu, czy też mieszkania.  Dobrym sposobem w tym celu będzie pozostawienie na czas wesela, czy tez innych uroczystości  o charakterze rodzinnym w naszym domu sąsiada, członka rodziny, albo wynajęcie firmy ochroniarskiej.

 

Takie zachowanie w stosunku do ewentualnych strat kosztuje naprawdę niewiele, a może uchronić nas przed włamaniem.

Warto również po np. wyjeździe pary młodej zdjąć z ogrodzenia dekorację świadczące o weselu.

Kolejnym ważnym aspektem weselnej nocy są prezenty . W żadnym wypadku koperty z ,,życzeniami” nie powinny być zawożone po ślubie do domu. Wcześniej już pomyślmy o właściwym ich zabezpieczeniu.

Takie działania z pewnością pomogą nam ochronić nasze mienie przed nieproszonymi gośćmi.

 

asp. Tomasz Żerański

 

 

 

Powrót na górę strony