Aktualności

Wybił szybę kamieniem i uciekł – pijany agresor został zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 15.12.2016

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych z ostrołęckiego wydziału patrolowego w wyniku pościgu zatrzymano osobę podejrzewaną o zniszczenie mienia o wartości około 1000 złotych. Mężczyzna według osób zgłaszających wszczął awanturę w jednym z mieszkań, po czym wybił w oknie szybę kamieniem i uciekł

Wczoraj kilka min przed godzina 10:00 ostrołęccy policjanci zostali wezwani do awantury domowej  na jednym z ostrołęckich osiedli. Osoby zgłaszające poinformowały przybyłych na miejsce funkcjonariuszy, że jeden z członków rodziny zrobił awanturę w mieszkaniu, po czym wybił kamieniem szybę z ramy okna i uciekł z mieszkania. Świadkami tej sytuacji było dwoje kilkuletnich dzieci. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę około 1000 złotych.   Po ustaleniu rysopisu mężczyzny mundurowi rozpoczęli szukanie sprawcy tego zdarzenia. W trakcie poszukiwań zauważono mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy, który na widok policjantów zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany, jednak dalej próbował uciekać i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy dotyczące właściwego zachowania. Wobec tego mundurowi zmuszeni zostali do użycia środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzną okazał się być mieszkaniec Ostrołęki w wieku około 40 – lat. Został on osadzony w policyjnym areszcie, był nietrzeźwy. Jego wynik badania to 1,8 promila alkoholu w organizmie .

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są przez policjantów z wydziału dochodzeniowo – śledczego ostrołęckiej komendy.

Reagujmy, kiedy jesteśmy świadkami przemocy, nie patrząc na to, czy dotyczy ona naszej rodziny, sąsiadów, czy zupełnie obcych nas osób. Takie właściwe reakcje często pozwalają na przerwanie przemocy, które nieraz trwa od wielu lat.  

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony