Aktualności

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE OSTROŁĘCKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 16.08.2018

Okres wakacyjny w pełni, dlatego ostrołęccy policjanci kontynuują działania pn. „Bezpieczne wakacje” mające na celu uświadamianie mieszkańców naszego miasta i powiatu o wszelkiego rodzaju zagrożeniach związanych z wakacyjnym wypoczynkiem. Działania te adresowane są do osób w każdym wieku i dotyczą szczególnie bezpieczeństwa nad wodą, w ruchu drogowym i szeroko rozumianego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz Komisariatu Policji w Myszyńcu i Posterunków Policji biorą udział w wielu działaniach profilaktycznych i informacyjno-edukacyjnych mających na celu ograniczenie przykrych, a często wręcz tragicznych skutków wakacyjnej beztroski.

Działania te podejmowane są w porozumieniu z lokalnym samorządem, radami osiedli, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Strażą Pożarną i wieloma innymi podmiotami oraz instytucjami. Trafiają do uczestników obozów harcerskich, półkolonii i innych form wypoczynku, lecz przede wszystkim do mieszkańców naszego miasta i powiatu w każdej grupie wiekowej.

Wśród działań zrealizowanych w ostatnim czasie należy wymienić wkopanie tablic „Czarny Punkt Wodny” w miejscach, gdzie zostały one uszkodzone i stały się nieczytelne, co zrealizowali ostrołęccy dzielnicowi wspólnie z policjantami Wydziału Patrolowego pełniącymi na co dzień służbę na wodzie.

Ponadto policjanci z Posterunku Policji w Goworowie, we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrołęce oraz policjantami Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce, przeprowadzili pogadankę z uczestnikami półkolonii w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Dzielnicowi i policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wzięli udział w festynach i piknikach rodzinnych, które odbyły się na terenie Plaży Miejskiej w Ostrołęce, w Przytułach Starych oraz na terenie gminy Kadzidło.

Ogromnym zainteresowaniem, w każdym z tych wydarzeń cieszy się sprzęt policyjny, który interesuje nie tylko najmłodszych z naszych mieszkańców. Z oferty prezentowanej przez ostrołęcką Policję, każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego. Wiele osób pyta o nabór i służbę w Policji, ale również sięga do ulotek informacyjnych dot. bezpieczeństwa na drodze, podczas wypoczynku nad wodą, czy też informatorów dot. wszelkiego rodzaju oszustw dokonywanych na seniorach.

Ostrołęccy policjanci życzą udanego długiego sierpniowego weekendu oraz bezpiecznego wypoczynku w końcowej fazie wakacji.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Pliki do pobrania

  • 153.81 KB
Powrót na górę strony