Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej ostrołęczanki

Data publikacji 20.07.2018

Sukcesem zakończyły się poszukiwania mieszkanki naszego miasta, która wyszła z domu pozostawiając list pożegnalny. W działaniach udział brało kilkudziesięciu policjantów, strażaków, straż rybacka oraz grupa ratownicza ,,Nadzieja”. Do akcji poszukiwawczej wykorzystano także dwie policyjne łodzie. Dzięki natychmiastowej reakcji osób biorących udział w poszukiwaniach, kobieta została odnaleziona dziś w okolicy Narwi.

Informacja o zaginięciu 64 – letniej mieszkanki naszego miasta wpłynęła dziś do dyżurnego ostrołęckiej komendy policji około godziny 8:00. Według osoby zgłaszającej, kobieta  wyszła z domu dziś pomiędzy godzinami 1:00, a 7:00 rano pozostawiając list pożegnalny.  Od tego czasu nie było z nią kontaktu.  

Na zgłoszenie policjanci wspólnie z innymi funkcjonariuszami i osobami zareagowali natychmiast udając się w poszukiwanie zaginionej.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański  ogłosił alarm bojowy dla całej ostrołęckiej jednostki.

Do działań poszukiwawczych dołączyli się również funkcjonariusze straży pożarnej i rybackiej, a także wolontariusze na których zawsze można liczyć podczas tego rodzaju poszukiwań z Grupy Ratowniczej ,,Nadzieja”.

 ,,Krok po kroku’’ przeczesywano miejsca w których kobieta może się znajdować, m.in. rejony przyległe do Narwi. Wykorzystano także dwie łodzie będące na wyposażeniu ostrołęckiej policji oraz straży pożarnej.

Działania koordynowane  były przez dyżurnego komendy policji oraz  przybyłego na miejsce nadzorującego służbą z wydziału ruchu drogowego.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu funkcjonariuszy oraz wolontariuszy z Grupy Ratowniczej ,, Nadzieja” dziś około 10 :00 rano kobieta cała i zdrowa została odnaleziona. Znaleźli ją policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo - śledczego oraz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony