Aktualności

Okradał torebki bawiącym się w dyskotece – został ustalony i zatrzymany przez policjantów z Ostrołęki

Data publikacji 13.07.2018

Wspólne działania policjantów z ostrołęckiego wydziału prewencji oraz dochodzeniowo – śledczego pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie 35 – letniego ostrołęczanina, podejrzanego o kradzież telefonów z torebek kobiet w jednym z lokali rozrywkowych na terenie Ostrołęki. Mężczyzna kradł w czasie, kiedy pokrzywdzone tańczyły. Policjanci odzyskali skradzione telefony i zwrócili je już właścicielkom. Ostrołęczanin usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do jego popełnienia, grozi mu kara do 5 lat więzienia.

23 czerwca bieżącego roku do ostrołęckiej komendy policji zgłosiły się dwie mieszkanki naszego miasta, które zgłosiły kradzież ich telefonów. Kobiety oświadczyły, że poprzedniej nocy około godziny 3 nad ranem podczas zabawy w jednym z lokali rozrywkowych na terenie Ostrołęki ktoś z torebek, które pozostawiły na krzesłach ukradł im dwa telefony. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na kwotę 800 złotych.

Od razu po przyjętym zgłoszeniu w sprawę zaangażowali się funkcjonariusze z dwóch ostrołęckich wydziałów : prewencji i dochodzeniowo – śledczego. W trakcie działań sprawdzali oni każdy szczegół, który mógł ich przybliżyć do ustalenia sprawcy tej kradzieży.

Efektem ich działań było zatrzymanie 11 lipca bieżącego roku na terenie Ostrołęki 35 – letniego ostrołęczanina. Podczas zatrzymania mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Został osadzony w policyjnym areszcie.

W trakcie czynności okazało się, że telefony zostały sprzedane już innym osobom. Jednak to nie przeszkodziło policjantom w ich odzyskaniu. Po przeprowadzonych niezbędnych czynnościach zostały one zwrócone zadowolonym właścicielkom.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży, do którego się przyznał, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niewykluczone, że osoby, które kupiły telefony również usłyszą zarzuty dotyczące paserstwa.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Prosimy o zwracanie uwagi na nasze wartościowe przedmioty w momencie kiedy my idziemy ,,na parkiet”.

 

 

Powrót na górę strony