Aktualności

Czuwamy nad bezpieczeństwem obozowiczów

Data publikacji 04.07.2018

Nawiązanie współpracy z kierownikami obozów harcerskich, ustalenie sposobów łączności, miejsc zbiórki i dróg ewakuacyjnych to tylko niektóre zadania jakie realizują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, m.in. wspólnie ze strażakami z OSP z Kadzidła. Wspólne działania mają zapewnić bezpieczeństwo i porządek podczas trwania letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Obóz harcerski to doskonały sposób na spędzanie wakacji przez najmłodszych, którzy uczą się samodzielności i radzenia sobie w różnych sytuacjach. Z pewnością dla niektórych jest to czymś naprawdę wyjątkowym. Możliwość przebywania w namiocie czy domku kempingowym, wyznaczanie kierunków geograficznych i godziny przy pomocy słońca to tylko niektóre ciekawostki jakie spotykają młodych adeptów harcerstwa.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci z Ostrołęki i Kadzidła wspólnie ze strażakami odwiedzili w Wachu uczestników obozu harcerskiego z Drugiego hufca Warszawskiego i prowadzili z nimi działania profilaktyczne. Tegoroczna wizyta oprócz prelekcji na temat bezpiecznych wakacji, zawierała szkolenie dla uczestników obozu w zakresie zachowania się w sytuacjach kryzysowych. Takich jak drastyczne pogorszenie się warunków pogodowych – wichury , burze czy pożar.

Ponadto funkcjonariusze sprawdzili drożności dróg dojazdowych do ośrodka, dróg ewakuacyjnych, zabezpieczenia miejsc noclegowych i innych miejsc, w których przebywają uczestnicy obozów. Ustalone zostały zasady wymiany informacji i ostrzegania o zagrożeniach, oraz sposoby kontaktowania się ośrodka z służbami.

Poza dzisiejszą wizytą harcerze mogą spodziewać się kolejnych spotkań profilaktycznych z funkcjonariuszami. Troska o bezpieczeństwo najmłodszych podczas letniego wypoczynku jest dla nas priorytetem, dlatego podczas wakacji ostrołęccy policjanci będą tam, gdzie będzie wypoczywała młodzież.

 

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony