Aktualności

Policjanci z Ostrołęki dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji

Data publikacji 03.07.2018

W ramach działań „Bezpieczne Wakacje” Komendę Miejską Policji w Ostrołęce odwiedziły dzieci z przedszkola ,,Bajeczka””. Najmłodsi z zaciekawieniem przyglądały się pracy ostrołęckich policjantów. Chętni mogli zwiedzić stanowisko kierowania dyżurnych, policyjna siłownię, oraz tzw. niebieski pokój. Spotkanie było okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Ponadto policjanci wspólnie z przedstawicielami ostrołęckiego Sanepidu spotkali się z uczestnikami Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance.

Policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze, m.in. spotykają się z najmłodszymi na zorganizowanych w naszym terenie półkoloniach. Podczas spotkań  rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie, a także wskazują najmłodszym jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku.

Wczoraj poza policjantami w ostrołęckiej komendzie można było spotkać uśmiechnięte twarze małych mieszkańców Ostrołęki. Podczas wycieczki dzieci miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów.

Goście mogli zobaczyć jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. Dużą popularnością szczególnie wśród tych najmłodszych cieszył się  policyjny radiowóz. Każde dziecko chciało choć na chwilę usiąść w jego wnętrzu  i dotknąć znajdującego się tam wyposażenia. Dzieci zajrzały do policyjnej siłowni, niebiskiego pokoju i obejrzały na czym polega praca na stanowisku dyżurnego policji. Natomiast na sali odpraw przeprowadzono pogadankę, w której wskazano jak unikać zagrożeń podczas trwającego wypoczynku, rozmawiano o cyberprzemocy, kontaktach z osobami obcymi, a także wyświetlono film poruszający bezpieczeństwo ,,nad wodą”.

Wizyta ta zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych gości. Być może również spotkanie z Policją „od kuchni” będzie  dla naszej ostrołęckiej młodzieży inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

Dziś funkcjonariusze z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii wspólnie z Panią Ewą Gawrońską Panią Małgorzatą Kania z ostrołęckiego  Sanepidu oraz spotykali się z uczestnikami Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance. Podczas spotkania również poruszona została tematyka związana z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali ulotki promujące bezpieczeństwo oraz nagrody w postaci odblasków.  

Dalsze spotkania niebawem. Podczas wakacyjnej przerwy tam, gdzie będzie wypoczywała młodzież tam będzie można spotkać także ostrołęckich policjantów. Będziemy obecni na koloniach i półkoloniach oraz w miejscach, gdzie młodzież może przebywać. Natomiast policyjni wodniacy  będą dbać o bezpieczeństwo nad wodą, m.in. kontrolując rejony dzikich kąpielisk.  


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony