Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń na terenie naszego miasta i powiatu – wciąż napływają nowe zgłoszenia

Data publikacji 15.06.2018

Ostrołęccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania nowego narzędzia jakim jest KMZB do chwili obecnej funkcjonariusze otrzymali blisko 1400 zgłoszeń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu. Za wszystkie napływające od Państwa sygnały serdecznie dziękujemy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Żeby zgłosić zagrożenie wystarczy komputer lub telefon komórkowy z dostępem do internetu.

Chcąc dodać nowe zgłoszenie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ,, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", lub wejść na stronę Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce bądź innej wybranej jednostki policji, gdzie wystarczy kliknąć jej nazwę, po czym automatycznie bedziemy na nią przekierowani.  Osługa mapy jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna.

 

Wszyscy, którzy chcą zgłosić niebezpieczne miejsce albo zdarzenie mogą to zrobić już od 20 września bieżącego roku  za pomocą tej mapy. Wystarczy wejść na stronę internetową policji, wybrać miejscowość, ulicę, kategorię zagrożenia i zgłoszenie zostanie zapisane na policyjnej mapie.

 

Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa prawie 1400 zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Najwięcej odnotowanych sygnałów  dotyczą spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. 

Drugim zagadnieniem pod względem ilości otrzymanych sygnałów przekroczenie dozwolonej prędkości.

 

Cieszymy się, że jest coraz więcej osób, dla których bezpieczeństwo staje staję się coraz ważniejsze. Pamiętajmy, że dzięki Krajowej Mapie Bezpieczeństwa każdy z nas ma wpływ na to co się dzieję, m.in. w rejonie miejsca jego zamieszkania.

Jesli dane zgłoszenie się potwierdzi, to w te miejsce jest kierowana zwiększona liczba policyjnych patroli.

Widać po otrzymanych zgłoszeniach, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dziękujemy Państwu za wszystkie otrzymane sygnały.


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony