Aktualności

Podsumowanie działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 12.12.2016

W piątek ostrołęccy policjanci prowadzili działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pieszy – kierujący. Podczas prowadzonych działań niestety nie brakowało zarówno kierujących jak i pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów,  jednak większą część wykroczeń popełnili piesi. Odnotowano 14 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscach zabronionych. Dalsze działania już wkrótce.

 

Apelujemy o wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego bez względu na to, czy poruszamy się pieszo, rowerem, czy też autem.

Dojeżdżając do przejść dla pieszych zmniejszmy prędkość, natomiast do pieszych zwracamy się z apelem o noszenie nawet w obszarze zabudowanym elementów odblaskowych oraz dokładne upewnienie się nawet na oznakowanych przejściach, czy takie przejście odbędzie się w sposób bezpieczny.

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony