Aktualności

Wypadek drogowy – prosimy o dostosowanie prędkości do tego co aktualnie dzieje na drodze

Data publikacji 12.06.2018

Dwie osoby w szpitalu i rozbite auto – to bilans zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na terenie gm. Łyse. To kolejne już w tym tygodniu zdarzenie, którego prawdopodobną przyczyna jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W związku z tym apelujemy do Państwa o ostrożność i wyobraźnię.

Wczoraj o godzinie 19:40 do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęła informacja dotycząca wypadku drogowego na trasie Łyse – Kuzie.

Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi z posterunku policji w Łysych oraz służby ratunkowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący seatem 20 –letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego w m. Złota Góra na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Wraz z nim podróżowała o dwa lata młodsza pasażerka, obydwoje zostali zabrani do szpitala. Alkomat wykazał, że kierujący tym pojazdem był trzeźwy.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku policji w Łysych.

Pamiętajmy, że nawet na suchej nawierzchni praw fizyki nie jesteśmy w stanie oszukać, nie ufajmy do końca systemom bezpieczeństwa, w które są wyposażone nasze pojazdy. Mają one za zadanie wspomagać jedynie pracę kierowcy, ale nie zastąpią nam zdrowego rozsądku.

Apelujemy także do młodych kierowców, aby nie przeceniali swoich umiejętności i dostosowywali prędkość do tego co aktualnie ,,dzieje się’’ na drodze.

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony