Aktualności

DEBATA SPOŁECZNA – ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW – ZACHĘCAMY DO DZIELENIA SIĘ SWOIMI UWAGAMI DOTYCZĄCYMI BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 07.06.2018

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański serdecznie zaprasza na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu na terenie naszego miasta i powiatu. Debata odbędzie się 11 czerwca bieżącego roku o godzinie 12:00 w małej sali kinowej ostrołęckiego centrum kultury przy ul. Inwalidów Wojennych 23. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w debacie.

Jedną z metod zwiększenia bezpieczeństwa są debaty społeczne, które  oparte są na budowaniu atmosfery zaufania i zrozumienia z mieszkańcami, w celu rozwiązywania istniejących problemów w zakresie bezpieczeństwa.

Dlatego już w najbliższy poniedziałek zapraszamy naszych mieszkańców do udziału w ewaluacyjnej debacie powiatowej, która odbędzie się   godz. 12:00 w  ostrołęckim centrum kultury ( mała sala kinowa).

Podczas  debaty omówiona zostanie realizacja wniosków z debaty powiatowej zorganizowanej w dniu 3 października ubiegłego roku, poruszone zostaną także tematy związane z poprawą bezpieczeństwa w różnych jego obszarach.

Każdy z uczestników spotkania będzie mógł zadać pytanie dotyczące bezpieczeństwa także przedstawicielom samorządu, wójtom poszczególnych gmin, a  także służbom mundurowym.

 

W trakcie spotkania mieszkańcom zostanie zaprezentowana również  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja ,, Moja Komenda” oraz program ,,Dzielnicowy bliżej nas". Aplikację  pozwalają każdemu mieszkańcowi mieć wpływ na bezpieczeństwo oraz na szybki i wygodny  kontakt z dzielnicowym.   

Podczas debaty każdy z jej uczestników będzie mógł podzielić się swoimi uwagami, czy wskazówkami mającymi na celu zwiększenie bezpieczeństwa.  Serdecznie zapraszamy do wzięcia  udziału w debacie.

 

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony