Aktualności

Nielegalne papierosy i alkohol zabezpieczone przez policjantów

Data publikacji 07.06.2018

Policjanci z Ostrołęki zabezpieczyli blisko 10000 sztuk papierosów oraz dwadzieścia litrów alkoholu. Zarówno papierosy , jak i alkohol nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Zabezpieczony towar to wynik działania policjantów z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wymierzone w zwalczanie przestępczości akcyzowej.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału, który na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkanka naszego miasta  może sprzedawać alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili pojazd, którym może poruszać się w tym dniu kobieta.

Czynności prowadzone przez ,,operacyjnych” dzięki którym zabezpieczono kontrabandę miały miejsce dziś o godzinie 5:00 rano.

W pojeździe zabezpieczono 170 paczek papierosów różnych marek oraz 5 plastikowych butelek z zawartością bezbarwnej cieczy. Natomiast w przyczepce samochodu policjanci znaleźli kolejne nielegalne produkty, tym razem zabezpieczono 314 paczek oraz 10 pełnych plastikowych butelek.

W toku dalszych czynności w pomieszczeniach mieszkalnych na terenie Ostrołęki zabezpieczono kolejne plastikowe butelki wypełnione płynem.

Łącznie zabezpieczono 484 paczki papierosów i 20 litrowych butelek z bezbarwną cieczą, która po wstępnym zbadaniu okazała się być alkoholem. Wszystkie zabezpieczone produkty mają jedną cechę wspólną, mianowicie nie posiadają one polskich znaków skarbowych akcyzy.

Za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy również, że kupując tego rodzaju ,,wyroby”, bądź nielegalny alkohol tak naprawdę nie znamy ich składu chemicznego, w związku z tym  narażamy się na negatywne skutki zdrowotne, a nawet jak pokazało wiele przypadków utratę życia.

 

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony