Aktualności

Wypadek drogowy – prosimy o skupienie na drodze

Data publikacji 07.06.2018

5 osób w szpitalu i dwa rozbite auta – to wynik wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj w Laskowcu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego audi. Do wypadku doszło podczas bardzo dobrych warunkach atmosferycznych. Apelujemy o rozsądek na drodze. Lekceważenie podstawowych przepisów ruchu drogowego, pośpiech i zwracanie większej uwagi np. na ,,telefon komórkowy”, niż na to co dzieję się na drodze może mieć tragiczne konsekwencji.

Zgłoszenie o wypadku na trasie krajowej nr 61 wpłynęło na stanowisko kierowania ostrołęckich policjantów wczoraj około godziny 18:00. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z ostrołęckiej drogówki, którzy na co dzień zajmują się najpoważniejszymi zdarzeniami drogowymi oraz służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący audi 25 – latek jadąc wraz z pasażerką w kierunku Łomży skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi chrysler 32 – letniemu mieszkańcowi naszego miasta, który jechał z naprzeciwka wraz z dwoma osobami.

W wyniku zdarzenia wszyscy jego uczestnicy zostali zabrani do szpitala. Przeprowadzone przez policjantów badania trzeźwości kierowców wykazało, że byli trzeźwi.

Na miejscu w celu jak najszybszego  udrożnienia drogi pracowało kilka patroli z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, którzy sporządzali dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego wypadku.

To już kolejne zdarzenie do którego doszło podczas wręcz idealnych warunków atmosferycznych. Ponownie zwracamy się z prośbą do kierowców aut, jak i jednośladów o wykazywanie się odpowiedzialnością ,,na drodze”. Chwila nieuwagi, pośpiechu może mieć tragiczny finał.

 

asp. Tomasz Żerański
Oficer Prasowy
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony