Aktualności

Kradł części z fontanny – został zatrzymany na gorącym uczynku przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 06.06.2018

Błyskawiczna reakcja dzielnicowych z Ostrołęki pozwoliła na zatrzymanie w wyniku pościgu mężczyzny, który wyrwał części fontanny. Wartość skradzionego przedmiotu i ewentualnych napraw z tym związanych może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi, natomiast skradziony element został odzyskany. To kolejne już działanie mundurowych z Ostrołęki dzięki któremu sprawca zostaje zatrzymany na gorącym uczynku.

Wczoraj popołudniu przekazana została informacja, że z fontanny znajdującej się w rejonie Parku Miejskiego nieznany sprawca wyrywa metalowe elementy. Dyżurny ostrołęckiej komendy wraz ze zgłoszeniem podał funkcjonariuszom patrolującym teren miasta rysopis mężczyzny.  

Po chwili policjanci z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych byli już na miejscu zdarzenia, gdzie potwierdzili fakt kradzieży i udali się w poszukiwanie sprawcy tego przestępstwa.

Kilkadziesiąt metrów dalej na ul. Piłsudskiego funkcjonariusze zauważyli podejrzanego o tą kradzież mężczyznę, który w ręku niósł torbę. Na widok policjantów zaczął on uciekać w kierunku kortów tenisowych.

W związku z tym mundurowi ruszyli za nim w pościg. Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony. Okazał się nim 35 – latek od dłuższego czasu przebywający w Ostrołęce. W jego torbie policjanci znaleźli skradziony element fontanny.

Wartość skradzionego przedmiotu i naprawy fontanny może oscylować nawet w okolicy kilkunastu tysięcy złotych. Został on zabezpieczony i po wykonanych czynnościach zostanie zwrócony właścicielowi.

Natomiast mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i jeszcze dziś usłyszy  zarzut kradzieży. Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja i możliwość udaremnienia popełnienia przestępstwa, lub wykroczenia. Jednocześnie serdecznie dziękujemy Państwu za dotychczas przekazane do nas sygnały.  Cieszymy się, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

 

asp. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony