Aktualności

Ostrołęccy policjanci zabezpieczyli blisko 120 gramów amfetaminy

Data publikacji 15.05.2018

Dzięki czujności ,,kryminalnych” z Ostrołęki ponad 200 porcji handlowych narkotyków nie trafi do sprzedaży. Do sprawy w wyniku pieszego pościgu zatrzymano mieszkańca naszego miasta, usłyszał on już zarzuty posiadania środków odurzających i nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego cały czas prowadzą działania mające na celu  zwalczanie przestępczości narkotykowej. Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny intensywność tych działań została jeszcze zwiększona.

Kilka dni temu na jednej z ulic naszego miasta zauważyli oni kierującego pojazdem, który zachowywał się bardzo nerwowo. Ponadto pojazd, którym się poruszał co chwilę zwalniał bez wyraźnego powodu. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Mężczyzna po opuszczeniu auta zaczął kierować się w stronę bloków, jednak na widok policjantów zaczął uciekać, policjanci ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie wbiegając za jeden z bloków odrzucił torebkę foliową.

Po kilkudziesięciu metrach pościgu mężczyzna został zatrzymany, okazał się nim 36 – letni ostrołęczanin. Natomiast odrzucona przez niego foliowa torebka zawierała sproszkowaną substancję o wadze 113 gramów, została ona zabezpieczona. Wstępne jej badanie wykazało, że jest to amfetamina z której można przygotować ponad 200 porcji handlowych narkotyków.

Mężczyźnie został przedstawiony zarzut posiadania narkotyków. W najbliższym czasie będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem.

To już kolejne w tym miesiącu działania ostrołęckich policjantów, w których zabezpieczono narkotyki.


asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony