Aktualności

Trwa ,,majowy” weekend – apelujemy o rozsądek i wyobraźnię - dotychczasowe podsumowanie

Data publikacji 02.05.2018

Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają policjanci ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy policji. Podsumowując efekty ich pracy do chwili obecnej ,,majówkę” można uznać za bezpieczną.

 

W zapewnienie bezpieczeństwa podczas długiego weekendu zostali zaangażowani funkcjonariusze zarówno ci umundurowani, jak i po cywilem. Dla policjantów, to czas intensywnej pracy.

Zwiększoną liczbę funkcjonariuszy można  spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych, ale również w rejonie lokali gastronomicznych oraz na terenach osiedli mieszkaniowych.

Biorąc pod uwagę liczbę zdarzeń, to zdecydowanie można uznać go za bezpieczny.

Co nas bardzo cieszy na ,,naszym” terenie nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, w którym byłaby ofiara śmiertelna.

Od minionego piątku odnotowano jeden wypadek drogowy, który miał miejsce wczoraj w Kadzidle.

Ponadto zaistniało 23 kolizji, czyli zdarzeń drogowych, w których nie ma osób rannych, ani zabitych. W zdecydowanej większości były to ,,stłuczki” parkingowe.   

Policjanci z wydziału ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo ,,na drodze” za pomocą pojazdów oznakowanych, ,,po cywilnemu’’ oraz szybkich motocykli.  Mundurowi są obecni zarówno na terenie miasta, jak i powiatu.

Dodatkowo ,,drogówka” udaremniła jazdę 10 pijanym kierowcom, dwóch z nich kierowało pojazdem będąc pod wpływem alkoholu pomimo orzeczonego  sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dzięki policjantom wszystkie te osoby nie unikną odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Zatrzymano również na okres 3 miesięcy  4 blankiety prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Niech wolny czas i piękna pogoda nie obudzi w nas poczucia, że możemy sobie pozwolić na więcej. Przecież ,,jedno piwko”- to nic takiego. Drodzy mieszkańcy, prosimy o wyobraźnię w tym zakresie. Jedną złą decyzją możemy zniszczyć życie swoje oraz innych niewinnych osób.

Szanujmy także często zdobyte w wyniku kilkukrotnego podejścia do egzaminu nasze prawo jazdy.

Powrót z zakrapianego grilla do domu taksówką, nawet z sąsiedniej miejscowości może okazać się wielokrotnie tańszy niż konsekwencję, które nas czekają w przypadku zatrzymania pod wpływem alkoholu.

Dziękujemy mieszkańcom za dotychczasowe odpowiedzialne podejście do długiego weekendu, ale prosimy o dalszą odpowiedzialność w tym zakresie.

PRZYPOMINAMY, ŻE JAZDA POD DZIAŁANIEM ALKOHOLU JEST PRZESTĘPSTWEM ZAGROŻONYM KARĄ DO 2 LAT WIĘZIENIA.


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony